704
Porady eksperta kosmetologii i mikroodżywiania

Skuteczne zabiegi na lato dla Twojej skóry.

Alicja Leśniczak
Alicja Leśniczak

Lato to czas urlopów, wakacji, odpoczynku. Jednak nie dla Twojej skóry. Narażona na sporą ilość promieniowania słonecznego, wysokie temperatury, klimatyzację, potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji, po to abyś jesienią nie musiała „odgruzowywać” swojej cery.

 

Jeśli przez cały rok za wyjątkiem lata, poddajesz skórę profesjonalnym zabiegom, najwyższy czas aby zmienić przyzwyczajenia. Twoja cera po prostu na tym traci.

 

Zauważyłam, że często masz poczucie, iż zabiegi gabinetowe to tylko lasery czy silne peelingi. A co gorsza, niejednokrotnie masz przekonanie, że wyłącznie one przynoszą efekty. Nic bardziej mylnego!

 

Miej świadomość, że skóra potrzebuje równowagi, nie tylko wywoływania silnego stanu zapalnego czy złuszczania ale również odżywienia, antyoksydacji, nawilżenia i delikatnej regulacji wymiany naskórkowej.

 

O te potrzeby powinnaś szczególnie zadbać w okresie letniem. Jakie kroki poza odpowiednią pielęgnacją będą sprzyjające dla Twojej cery?

 

Z myślą o wysokich temperaturach i upalnej pogodzie, stworzyłam dla swoich Podopiecznych BEUTY SETY zabiegowe. To różne zabiegi, wykonywane w nieprzypadkowej kolejności.

 

Pierwszym etapem jest delikatna eksfoliacja naskórka. Regulacja rogowacenia, często nadmiernego, ze względu na naturalną obronę skóry przed słońcem. To zabieg przygotowujący do dalszych działań, jednak nie wywołujący stanu zapalnego, nie ma też ryzyka fotouczulenia.

 

W tej sytuacji z pomocą przychodzą peelingi mlekowe, azelainowe i migdałowe. Dodatkowo wykorzystuję aktywne enzymy. Podczas zabiegu nie pomijam odżywienia, niezwykle ważnego w okresie letnim. Aplikuję aktywną ampułkę na bazie witamin, kwasów tłuszczowych, olejków oraz bogatoodżywczą maskę.

 

Kolejnym etapem są wysoce aktywne peelingi ferulowe. Jednak w tym przypadku nie ma mowy o stanie zapalnym czy złuszczaniu. Skóra po zabiegu wygląda promiennie, jest odżywiona a jej potencjał antyoksydacyjny wzrasta.

 

To znaczy, że Twoja cery będzie lepiej radziła sobie z  negatywnym wpływem promieniowania słonecznego (przyspieszone starzenia, stan zapalny niskiego stopnia, przebarwienia, stany zapalne, zaostrzenie rumienia)

 

Moimi faworytami są takie substancje jak kwas ferulowy, floretyna i resweratrol. A połączone z witaminą A, C, E, cynkiem, peptydami, kwasem hialuronowym, pantenolem, wywołują zauważalny efekt na skórze.

 

Niezwykłym plusem, jest fakt, że tego typu zabiegi rekomendowane są każdej skórze. Każda, bez wyjątku w okresie letnim potrzebuje wsparcia ze strony silnych i skutecznych antyoksydantów a już szczególnie ta ze stanami zapalnymi, rumieniem, przebarwieniami czy przyspieszonym starzeniem.

 

Chcąc wzmocnić działanie anti- aging, chętnie wspomagam zabieg delikatną mezoterapią mikroigłową. Szczerze powiedziawszy, to mój faworyt wśród zabiegów  latem. Przy jednoczesnej antyoksydacji, wciąż nie pomijam terapii przeciwstarzeniowej.

 

Efektywnie stymuluję kolagen i elastynę do przebudowy. Zyskuję wypłycenie zmarszczek, zmniejszenie blizn (np. potrądzikowych), rozświetlenie, delikatne oczyszczenie i odżywienie skóry.

 

Okres letni, nie powinien stanowić wakacji od skuteczniej pielęgnacji skóry. Równowaga, to klucz do pięknej i zdrowej cery, stąd niezbędne są działania chociażby antyoksydacyjne. Dzięki zabiegom antyoksydacyjnym, Twoja skóra lepiej poradzi sobie z negatywnymi skutkami ekspozycji słonecznej, stanie się pięknie odżywiona oraz rozświetlona z ładniejszym kolorytem. Zaserwujesz jej skuteczną dawkę antyoksydantów przeciwstarzeniowch.

 

Jeśli chcesz skutecznie zadbać o kondycję swojej skóry również latem, zarezerwuj termin wizyty +48 667 206 340

 

 

Alicja Leśniczak
Alicja Leśniczak

Alicja Leśniczak- ukończyła studia magisterskie z kosmetologii na wydziale farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalista mikroodżywiania oraz medycyny stylu życia, zwolenniczka kosmetologii interdyscyplinarnej. Terapie skóry prowadzi wielowymiarowo, poddając analizie funkcjonalnej stan skóry oraz organizmu, analizując wyniki badań oraz łącząc zabiegi gabinetowe z szytą na miarę pielęgnacją domową, racjonalnym odżywianiem, oraz celowaną suplementacją.

Poprzedni artykuł

Przetłuszczająca się skóra i rozszerzone pory? Poznaj przyczynę i wprowadzić skuteczną terapię!