842
Porady eksperta kosmetologii i mikroodżywiania

Sprawdź jak kontrolowane uszkodzenie skóry zmniejszy zmarszczki, wypłyci blizny, rozstępy i zagęści włosy!

Alicja Leśniczak
Alicja Leśniczak

       Dziedzina kosmetologii estetycznej, to gałąź rozwijająca się w niesłychanym tempie. Powinnaś mieć świadomość, że nie wszystkie nowości zabiegowe, będą skutkowały oszałamiającym efektem. Istnieje jednak grupa zabiegów tzw. „złoty standard”, które swoimi efektami, zachwycają moich pacjentów. Do właśnie takiego „złotego standardu” należy zabieg, który poprzez kontrolowane uszkodzenie, wykorzystuje naturalny potencjał Twojego organizmu i skóry. Dzięki czemu możliwe jest WYPŁYCENIE ZMARSZCZEK, ODMŁODZENIE, ZMNIEJSZENIE BLIZN czy TERAPIA ŁYSIENIA. Jak uzyskać wspomniany efekt?

 

Mikronakłuciami! Brzmi dość nieprzyjemnie ale zaufaj mi, efekt który zauważysz po cyklu zabiegów sprawi, że nie będziesz wyobrażała sobie skutecznej terapii bez MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ!

 

To właśnie z użyciem tego typu mezoterapii, możesz uzyskać efekt odmłodzenia, regeneracji, wypłycenia blizn czy zagęszczenia włosów. Hasło „mikronakłucia” może wywoływać niemałe obawy. Nie masz jednak powodów aby się czegokolwiek bać.

 

Sukcesem skutecznej i bezpiecznej terapii, będzie wybór specjalisty, który posiada wiedzę praktyczną oraz doświadczenie w zabiegach mezoterapii.

Możliwe, że pojawiło się u Ciebie pytanie, jak kłucie skóry może spowodować poprawę jej stanu, ujędrnienie czy zmniejszenie wielkości zmarszczek? Przecież to uraz…Czy nie pojawią się później blizny? Czy nie pozostaną widoczne ślady?
Dobry trop. Generalnie prekursorzy tego typu zabiegów, wykorzystali naturalne zdolności skóry do regeneracji. Jestem przekonana, że przynajmniej raz w życiu, szczególnie w latach dzieciństwa otarłaś kolano, w następstwie czego pojawiła się krew, strup a na sam koniec blizna.

 

Gdzie w tym wszystkim mikronakłucia? Przy wspomnianym otarciu kolana w dzieciństwie, uszkodzeniu uległa cała powierzchnia skóry, do tego im głębsza i o większej powierzchni rana, tym większe prawdopodobieństwo powstania blizny.

 

Natomiast przy mezoterapii mikroigłowej jest zupełnie inaczej. Co prawda nakłuwając skórę, zostaje ona uszkodzona ale co niezwykle ważne, w sposób kontrolowany!! Igiełki w urządzeniu,  osadzone są w pewnych odstępach od siebie. W tych samych odstępach, kontrolowanie uszkadzają skórę (frakcjonują ją) a pomiędzy nakłutymi miejscami, pozostaje zdrowa, nienaruszona skóra. Dzięki czemu cały proces przebiega w sposób kontrolowany.

Co dzieje się podczas zabiegu?

Podczas nakłucia, kiedy pojawia się LEKKIE skrwawienie, pojawiają się również płytki krwi, które powodują wzrost tzw. czynników wzrostu.

Czynniki wzrostu, są to substancje, które naturalnie występują w Twoim organizmie, natomiast różnego rodzaju urazy czy zabiegi, powodują, że ich aktywność wzrasta, po to aby regenerować uszkodzony obszar. Co za tym idzie zostają pobudzone między innymi fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny, co w dalszym etapie powoduje ODBUDOWĘ SKÓRY i jej regenerację.

 

Jakie efekty możesz uzyskać dzięki zabiegom?

-Poprawa napięcia i jędrności skóry,

-Wypłycenie zmarszczek,

-Poprawa owalu twarzy,

-Wzrost napięcia oraz gęstości skóry,

-Zmniejszenie blizn po trądziku czy ospie,

-Zmniejszenie rozstępów,

-Poprawa kolorytu skóry,

-Zahamowanie utraty włosów

-Pobudzenie wzrostu włosów wcześniej utraconych

 

Czy głębokość wkłuć ma znaczenie?

To jeden z czynników decydujący o efekcie zabiegu. Tak jak wcześniej wspomniałam, aby osiągnąć efekt regeneracji, przebudowy, odmłodzenia skóry, musi pojawić się skrwawienie.

W tym przypadku bardzo często mówi się, o lepszym efekcie, bez zastosowania koktajlu w samym momencie nakłuć. Chodzi o własne płytki krwi, pobudzające czynniki wzrostu. Jeśli więc w powstały kanalik zostanie wprowadzony koktajl, on i tak gorzej zadziała, ponieważ ciśnienie wypływającej krwi, wypchnie i zablokuje jego działanie w głębszych warstwach.

Jednak za zasadne uważam aplikację produktu z witaminą C, A, E peptydami czy czynnikami wzrostu po około 20 minutach po zabiegu, oraz kontynuację stosowania kosmetyku do momentu kolejnego zabiegu.

Płytsze nakłucia, będą służyły w celu rewitalizacji oraz wzmocnienia przenikania substancji aktywnych. Podczas takiego zabiegu nie zauważysz krwawienia. W tym właśnie przypadku zasadne jest wykorzystanie substancji aktywnych. Zwracam jednak Twoją uwagę, na jakość zastosowanych preparatów. Raczej nie chcesz poprzez nakłucia torować przenikanie kiepskiej jakości produktom w głąb Twojej skóry?

 

Czy mikronakłucia są dla mnie?

Mikronakłuwanie możesz wykonywać w każdym wieku, nie jest to zabieg skierowany wyłącznie dla osób w wieku dojrzałym. Posiadaczki blizn czy rozstępów, zdecydowanie powinny pomyśleć o tym typie zabiegu– świetnie pobudza skórę do przebudowy i odbudowy, przez co wyrównuje powierzchnię skóry.

Jeśli masz dwadzieścia lat a na Twojej twarzy pozostały niechciane blizny i przebarwienia po trądziku, mikronakłucia będą świetnym rozwiązaniem.

Jeśli masz 27 lat i zauważasz pierwsze zmarszczki, również nie bój się tego zabiegu. To świetne działanie zapobiegające starzeniu skóry. Masz 50- 60 lat i chcesz odmłodzić skórę? Do dzieła! Mikronakłucia wraz z odpowiednim koktajlem z substancjami aktywnymi, skutecznie pobudzi Twoją cerę.

 

 

Czym wykonywana jest mezoterapia mikroigłowa ?

Zabieg wykonywany jest przy pomocy urządzenia, które w swoim wyglądzie przypominają długopis lub mazak. Dzięki swym niewielkim rozmiarom, bez problemu dociera w każde miejsce np. okolice oczu, nakłuwając skórę z ogromną precyzją, z ustaloną głębokością oraz prędkością. Czas rekonwalescencji w dużej mierze zależy od czasu trwania zabiegu oraz głębokości nakłuć.

Z mojego doświadczenia wynika, iż lepsze efekty można uzyskać przy umiarkowanych parametrach zabiegowych, bez obciążania skóry przedłużonym stanem zapalnym. Daje to możliwość wykonania kolejnego zabiegu w niedługim czasie, podtrzymania efektu, oraz stałą stymulację czynników wzrostu a co za tym idzie pobudzenie produkcji kolagenu oraz elastyny.

 

Przeciwwskazania:
-przerwana ciągłość naskórka, otwarte rany,
-aktywny stan łojotokowego lub atopowego zapalenia skóry,
-antybiotykoterapia,
-stany zapalne,
-egzema,
-łuszczyca,
-aktywna opryszczka,
-cukrzyca,
-skłonność do przerosłych blizn,
-świeża opalenizna,
-choroby zakaźne skóry: grzybicze, wirusowe, bakteryjne,
-alergie na metal oraz składniki preparatów,
-inwazyjne zabiegi estetyczne w ciągu ostatniego miesiąca,
-zaburzenia krwawienia i odporności,
-stosowanie leków wpływających na czynność płytek krwi między innymi niesteroidowe leki przeciwzapalne bez recepty w tym kwas acetylosalicylowy

 

Mezoterapia mikroigłowa, niewątpliwie stanowi „złoty standard” w zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii medycznej. Sekretem sukcesu, jest wykorzystanie naturalnego potencjału skóry do odbudowy, przebudowy i regeneracji.

 

Aktualnie w Instytucie Skin Therapy,

Możesz skorzystać z RABATU -20% na zabieg

MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ

Umów termin +48 667 206 340

Alicja Leśniczak
Alicja Leśniczak

Alicja Leśniczak- ukończyła studia magisterskie z kosmetologii na wydziale farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalista mikroodżywiania oraz medycyny stylu życia, zwolenniczka kosmetologii interdyscyplinarnej. Terapie skóry prowadzi wielowymiarowo, poddając analizie funkcjonalnej stan skóry oraz organizmu, analizując wyniki badań oraz łącząc zabiegi gabinetowe z szytą na miarę pielęgnacją domową, racjonalnym odżywianiem, oraz celowaną suplementacją.

Poprzedni artykuł

Twoja skóra jest zmieniona chorobowo? Zajadaj tłuszcze!

Następny artykuł

Przetłuszczająca się skóra i rozszerzone pory? Poznaj przyczynę i wprowadzić skuteczną terapię!