Poprawimy wygląd Twojej skóry… bez skalpela

Zabiegi dla czterdziestolatków

Opis problemu

Po 40. roku życia pojawiają się zmiany w naskórku i skórze właściwej. Powolny zanik tkanki podskórnej i kostnej oraz mniejsza sprężystość mięśni sprawiają, że zaczynają być widoczne pierwsze zmiany objętościowe.

Pogarsza się owal twarzy. Bardziej widoczna staje się elastoza posłoneczna (zwyrodnienie włókien kolagenu i elastyny pod wpływem promieniowania UV- małe grudki, nierówności skóry)

Zaznaczają się fałdy nosowo-wargowe, poprzeczne zmarszczki czoła i pionowe międzybrwiowe. Skóra szyi również ulega starzeniu i pojawiają się na niej zmarszczki okrężne.

Przy nieodpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej i braku wzmocnienia obrony przeciwwolnorodnikowej, z roku na rok przebarwienia posłoneczne są bardziej widoczne.

Stres, brak snu oraz używki również znacząco wpływają na stan cery. Niejednokrotnie zauważalny staje się rumień, pierwsza faza trądziku różowatego, który nie zwalczany, doprowadzi do zaostrzonej fazy grudkowo- krostkowej.

Kto zadba o Twoją skórę

Skuteczny anti- aging to nie tylko inwazyjne terapie, istnieje duża grupa zabiegów nie wykluczających aktywnych kobiet z życia codziennego.

Alicja Leśniczak- ukończyła studia magisterskie z kosmetologii na wydziale farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalista mikroodżywiania oraz medycyny stylu życia, zwolenniczka kosmetologii interdyscyplinarnej. Terapie skóry prowadzi wielowymiarowo, poddając analizie funkcjonalnej stan skóry oraz organizmu, analizując wyniki badań oraz łącząc zabiegi gabinetowe z szytą na miarę pielęgnacją domową, racjonalnym odżywianiem, oraz celowaną suplementacją.

Warto wiedzieć

Skóra oraz jej komórki wraz z wiekiem rozleniwiają się, dlatego nie należy odkładać zabiegów stymulujących oraz wzmacniających jej pracę. Im później rozpoczęta zostanie terapia, tym skóra potrzebuje więcej bodźców, a co za tym idzie – większej ilości zabiegów. Dodatkowo przy odpowiednim wsparciu w postaci racjonalnej diety czy suplementacji, osiągane efekty są szybsze oraz długotrwałe.