Poprawimy wygląd Twojej skóry… bez skalpela

Zabiegi dla mężczyzn

Instytut Skin Therapy oferuje szereg zabiegów, dostosowanych do potrzeb skóry czy włosów mężczyzn. Podyktowane jest to różnicą w budowie skóry, procesach starzenia, codziennej pielęgnacji (np.golenie), czy oddziaływaniem hormonów.

W Skin Therapy skutecznie i kompleksowo rozwiążemy problem wypadających włosów, poprawimy wygląd skóry, zmniejszymy zmarszczki, bądź skutecznie zawalczymy z takimi problemami jak trądzik czy rumień.

Kto zadba o Twoją skórę

Instytut Skin Therapy został stworzony również z myślą o mężczyznach i ich potrzebach, by mogli poczuć się dobrze sami ze sobą likwidując dokuczające in problemy.

Alicja Leśniczak- ukończyła studia magisterskie z kosmetologii na wydziale farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalista mikroodżywiania oraz medycyny stylu życia, zwolenniczka kosmetologii interdyscyplinarnej. Terapie skóry prowadzi wielowymiarowo, poddając analizie funkcjonalnej stan skóry oraz organizmu, analizując wyniki badań oraz łącząc zabiegi gabinetowe z szytą na miarę pielęgnacją domową, racjonalnym odżywianiem, oraz celowaną suplementacją.

Oczyszczanie

Opis rozwiązania

Zanieczyszczona skóra to problem wielu mężczyzn. Zabieg oczyszczania za pomocą peelingów chemicznych oraz mikrodermabrazji powodujących złuszczenie nadmiaru warstwy rogowej, wyrównanie powierzchni naskórka, odblokowanie ujść gruczołów łojowych oraz zwężenie porów, to najlepsze rozwiązanie dla skór problematycznych bez jednoczesnego obciążania jej pracy.

Przewaga nad innymi rozwiązaniami

Klasyczne oczyszczanie skóry, bazujące na wyciskaniu zmian trądzikowych, obarczone jest sporą ingerencją w strukturę skóry, która niejednokrotnie podczas nieumiejętnie wykonanego zabiegu jest miażdżona. Finalnie mogą powstać nieestetyczne ślady, bądź nadkażenia gojące się przez długi czas. Klasyczne oczyszczanie nie rozwiązuje przyczyny problemy a jedynie zajmuje się jej skutkiem- zanieczyszczoną skórą, która w niedługim czasie po takim zabiegu wróci do poprzedniego stanu. Przewagą peelingów chemicznych oraz zabiegów oczyszczających w Instytucie Skin Therapy jest ich działanie u podstaw problemu bez obciążania skóry.

Warto wiedzieć

Zabiegi oczyszczania wykonywane w Instytucie Skin Therapy to równocześnie świetne zabiegi odmładzające oraz wyrównujące koloryt skóry. W związku z tym skóra poddawana takim zabiegom zyskuje podwójnie. Warto również wiedzieć, że jeżeli skóra cierpi na trądzik pospolity lub dorosłych, należałoby zwrócić uwagę na stan organizmu i jego zaburzenia. Idealnym rozwiązaniem będzie analiza funkcjonalna organizmu.

Polecane zabiegi

Chcąc skutecznie oczyścić swoją skórę, idealnym rozwiązaniem będzie wybór poniższych zabiegów oraz konsultacja z ekspertem Skin Therapy.

Umów się na indywidualną konsultację

aby nasz ekspert dobrał najlepszy zabieg dla Ciebie i rozwiązał problem Twojej skóry!

Zadzwoń teraz

Odmładzanie

Opis rozwiązania

Skóry mężczyzn jest grubsza od skóry kobiet, starzeje się wolniej, jednak kiedy pojawią się pierwsze zmarszczki, bardzo szybko ulegają pogłębieniu a skóra traci na grubości.

W Instytucie Skin Therapy, wykonujemy szeroką gamę zabiegów, które odpowiadają na zróżnicowane problemy w zakresie starzenia się skóry.

Na młody wygląd skóry nie wpływa jedynie ilość zmarszczek. Badania pokazują, iż dobre nawilżenie, równomierny koloryt i świeży wygląd to elementy, dzięki którym skóra postrzegana jest młodziej. 

Procesu starzenia nie można zatrzymać, jednak połączenie zabiegów w Instytucie wraz z pielęgnacją domową, racjonalnym odżywianiem oraz suplementacją, sprawią, że skóra będzie wyglądała młodo i świeżo.

 

 

Przewaga nad innymi rozwiązaniami

Odmładzanie botoksem skutkuje „wyprasowaniem” pojedynczych zmarszczek, natomiast nie powoduje poprawy jakości całej skóry. Maseczki wykonane w gabinetach kosmetycznych, niestety nie przynoszą efektu odmłodzenia.

Tymczasem odpowiednio i indywidualnie dobrana i wykonana kuracja zabiegami kosmetologii funkcjonalnej, spowoduje iż skóra będzie wyglądała nie tylko młodziej ale będzie również pięknie nawilżona, rozświetlona oraz odżywiona a korzyści płynące z wykonanych zabiegów będą długofalowe.

Nie bez znaczenia będzie wdrożenie racjonalnego odżywiania oraz szytej na miarę potrzeb skóry suplementacji.

 

Warto wiedzieć

Jeśli chcesz wyglądać młodo a obawiasz się ingerujących w skórę zabiegów – trafiłeś idealnie. Nie wszystkie zabiegi powodują intensywną reakcję skóry. Warto wiedzieć, iż regularne zabiegi pozwolą dłużej cieszyć się młodą skórą. Istotnym aspektem jest również indywidualnie dobrana domowa pielęgnacja dermokosmetykami, odżywianie i suplementacja.

Polecane zabiegi

W celu odmłodzenia skóry, wykonujemy poniższe zabiegi, które indywidualnie zostaną dobrane przez eksperta

Umów się na indywidualną konsultację

aby Nasz ekspert dobrał najlepszy zabieg dla Ciebie

Zadzwoń teraz

Rewitalizacja

Opis rozwiązania

Rewitalizacja jest potrzebna każdej skórze aby nie wyglądała na poszarzałą, zmęczoną i odwodnioną. Nie należy zapominać o tym aspekcie pielęgnacji, ponieważ skóra dobrze odżywiona oraz nawilżona to podstawa zdrowej oraz młodo wyglądającej cery.

Zabiegi rewitalizujące to zabiegi przywracające blask i świeży wygląd a przy ich regularnym wykonywaniu skóra na dłużej zachowuje młody wygląd.

Przewaga nad innymi rozwiązaniami

Zabiegi rewitalizujące skórę, stanowią swojego rodzaju zapobieganie procesom starzenia, dzięki czemu możliwa jest rezygnacja lub przesunięcie w czasie terapii mocno ingerujących w strukturę skóry.

Ogromnym plusem jest możliwość dostosowania rodzaju zabiegu do możliwości czasowych pacjenta. Skuteczny zabieg nie musi trwać długo a skóra po wizycie w Instytucie w wielu przypadkach nie potrzebuje rekonwalescencji.

Wraz z zaleceniami żywieniowymi oraz celowaną suplementacją, skóra ma szansę wyglądać młodo oraz być w dobrej kondycji przez długie lata.

Warto wiedzieć

Zabiegi rewitalizujące skórę mogą być wykonywane z częstotliwością według potrzeb klienta. Jeśli zostanie zachowana pewna regularność w ich wykonywaniu, jest to gwarancja zachowania na długo, młodo wyglądającej skóry. Regularność pozwala na utrzymanie długofalowych efektów zabiegów. A co za tym idzie skóra będzie ładnie napięta, z wyrównanym kolorytem, bez zmian trądzikowych, ze zwężonymi porami oraz zmniejszonymi zmarszczkami

Polecane zabiegi

Jeśli chcesz skutecznie zadbać o kondycję skóry, idealnym rozwiązaniem będzie wybór poniższych zabiegów oraz konsultacja z Naszym specjalistą.

Umów się na indywidualną konsultację

aby nasz ekspert dobrał najlepszy zabieg dla Ciebie i rozwiązał problem Twojej skóry!

Zadzwoń teraz

Usuwanie blizn

Opis rozwiązania

Blizny są najczęściej pozostałością po okresie dojrzewania i trądziku. Mogą to też być ślady po przebytej ospie, po oparzeniu czy po wypadku, zranieniu.

W Skin Therapy rozwiążemy każdy Twój problem bez skalpela. W zależności od rodzaju blizn wykonujemy zabiegi mniej lub bardziej inwazyjne.

W przypadku drobnych blizn, oraz gdy skóra nadal ma tendencje do zmian trądzikowych polecamy peelingi medyczne. Spowodują wypłycenie blizny oraz oczyszczą i wyrównają koloryt skóry. 

Jeśli skóra potrzebuje mocniejszego zabiegu, który spowoduje przebudowę tkanki łącznej, odbudowę skóry oraz wyrównanie jej powierzchni, rekomendujemy złoty standard kosmetologii oraz medycyny estetycznej – frakcjonowanie. 

Dla wzmocnienia i jak najlepszych efektów, zostanie zaproponowana odpowiednia pielęgnacja domowa jak i suplementacja wspomagająca proces gojenia, przybudowy oraz odbudowy skóry

Przewaga nad innymi rozwiązaniami

Najlepsze efekty przynoszą terapie łączone (naprzemienne wykorzystanie różnych technik zabiegowych np. peeling medyczny- frakcjonowanie- peeling medyczny), ponieważ mają wpływ na trzy różne czynniki problematyczne blizny takie jak struktura, konsystencja, koloryt. Zdecydowaną przewagą nad innym rozwiązaniami jest wprowadzenie szytej na miarę suplementacji, która przyspieszy i wzmocni proces regeneracji i przebudowy skóry, uzupełniając jej niedobory.

Warto wiedzieć

Blizny to złożony problem, ale dzięki wiedzy i najwyższej jakości terapiom, w Skin Therapy, pomagamy klientom pozbyć się niechcianych blizn.

Zabiegi przynoszą najlepsze efekty wykonywane w serii. Większość powoduje zaczerwienienie skóry, lekki obrzęk, które ustępują, w zależności od zabiegu, w przeciągu od kilku godzin do 2-5 dni po zabiegu. Część zabiegów wywoła złuszczanie.

Umów się na indywidualną konsultację

aby nasz ekspert dobrał najlepszy zabieg dla Ciebie i rozwiązał problem blizn na skórze!

Zadzwoń teraz

Zagęszczanie włosów

Opis rozwiązania

Wypadanie włosów jest częstym problemem u mężczyzn. Głównymi czynnikami negatywnie wpływającymi na stan włosów jest stres, androgeny, zła dieta. Należy jednak zwrócić uwagę na konkretne zaburzenia organizmu takie jak stan zapalny niskiego stopnia, stres oksydacyjny, zakwaszenie organizmu czy zaburzenia gospodarki glukozowo insulinowej. Aby przywrócić gęstość i jakość włosów niezbędna jest całościowa terapia bazująca na zabiegach w gabinecie, pielęgnacji domowej, odpowiednim żywieniu i suplementacji.

Przewaga nad innymi rozwiązaniami

Niepowodzenia związane z próbą przywrócenia gęstości włosów różnymi zabiegami lub kosmetykami, powodują iż zrezygnowani mężczyźni decydują się na przeszczep włosów.

Należy jednak mieć na uwadze, iż przeszczep jest inwazyjnym zabiegiem, który może powodować wykluczenie na pewien czas z życia publicznego. Nie bez znaczenia będzie również koszt zabiegu, który w zależności od ilości przeszczepianych włosów, będzie plasował się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wykonanie zabiegu bez wykluczenia lub zmniejszenia problemu wywołującego wypadanie włosów (zaburzenia w organizmie),  niejednokrotnie powoduje, że również przeszczepione włosy ulegają osłabieniu i wypadają.

Rozwiązaniem jest kosmetologia funkcjonalna wykorzystująca zabiegi frakcjonowania, mikronakłuć, mezoterapii mikroigłowej wraz z koktajlami medycznymi oraz racjonalnym odżywianiem i celowaną suplementacją.

 

Warto wiedzieć

Stan i jakość włosów silnie zależny jest od stanu organizmu. Jeśli więc tracą na jakości i gęstości, to jasny znak, że w organizmie pojawiały się jakieś zaburzenia, którymi należy się zająć. Jeśli w terapii zostanie ominięty stan organizmu, istnieje wysokie prawdopodobieństwo niepowodzenia zewnętrznych zabiegów czy stosowanych kosmetyków. Należy więc w pierwszej kolejności rozpocząć terapię od analizy funkcjonalnej organizmu oraz wprowadzenie racjonalnego odżywiania wraz suplementacją a następnie rozpoczęcie zabiegów gabinetowych i pielęgnacji domowej.