Blizny zanikowe

Opis problemu

Po 40. Roku życia pojawiają się zmiany w naskórku i skórze właściwej. Powolny zanik tkanki podskórnej i kostnej oraz mniejsza sprężystość mięśni sprawiają, że zaczynają się pierwsze zmiany objętościowe. Pogarsza się owal twarzy. Bardziej widoczna staje się elastoza posłoneczna (zwyrodnienie włókien kolagenu i elastyny pod wpływem promieniowania UV).

Zanaczają się fałdy nosowo-wargowe, poprzeczne zmarszczki czoła i pionowe międzybrwiowe. Skóra szyi również ulega starzeniu i pojawiają się na niej zmarszczki okrężne. Przy nieodpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej z roku na rok przebarwienia posłoneczne są bardziej widoczne. Stres, brak snu oraz używki znacząco wpływają na stan cery. Niejednokrotnie zauważalny staje się rumień, pierwsza faza trądzika różowatego, która nie zwalczana doprowadzi do fazy grudkowo- krostkowej

Jak rozwiązać problem

Wachlarz zabiegów pozwalających w skuteczny, niechirurgiczny sposób odmłodzić skórę jest bardzo szeroki. Kosmetologia medyczna pozwala na zauważalne zniwelowanie zmian powstałych podczas procesu starzenia skóry, jak i w znacznym stopniu zapobiec powstawaniu kolejnych zmian.

W zależności od stanu skóry dobieramy oraz proponujemy dedykowane zabiegi. Mogą one mieć charakter mniej inwazyjny (przy niewielkich zmianach), jak na przykład kuracja produktami medycznymi z linii Exuviance czy Sesderma. Mogą docierać do głębszych warstw skóry, aby pobudzać produkcję kolagenu, elastyny i niwelować głębsze zmiany- peelingi medyczne, dermapen, laser frakcyjny.

Przewaga nad innymi rozwiązaniami

Odmładzanie botoksem skutkuje „wyprasowaniem” pojedynczych zmarszczek, natomiast nie powoduje poprawy jakości całej skóry. Chirurgiczny lifting twarzy jest bolesny oraz powoduje, że przestajemy poznawać się w lustrze. Tymczasem odpowiednio i indywidualnie dobrana i wykonana kuracja zabiegami kosmetologii medycznej, spowoduje iż skóra będzie wyglądała nie tylko młodziej ale będzie również pięknie nawilżona, rozświetlona oraz odżywiona a korzyści płynące z wykonanych zabiegów będą długofalowe.

Kto zadba o Twoją skórę

Wieloletnie doświadczenie, pozwoliło mi na stworzenie Instytutu oraz terapii, które odpowiadają na potrzeby klientów. Mój zawód, to moja pasja, dlatego stale rozwijam moje medyczne zainteresowania.

Alicja Leśniczak- ukończyła studia magisterskie z kosmetologii na wydziale farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalista mikroodżywiania oraz medycyny stylu życia, zwolenniczka kosmetologii interdyscyplinarnej. Terapie skóry prowadzi wielowymiarowo, poddając analizie funkcjonalnej stan skóry oraz organizmu, analizując wyniki badań oraz łącząc zabiegi gabinetowe z szytą na miarę pielęgnacją domową, racjonalnym odżywianiem, oraz celowaną suplementacją.

Warto wiedzieć

Jeśli chcesz wyglądać młodo a obawiasz się ingerujących w skórę zabiegów – trafiłaś idealnie. Nie wszystkie zabiegi powodują intensywną reakcję skóry. Warto wiedzieć, iż regularne zabiegi pozwolą dłużej cieszyć się młodą skórą. Istotnym aspektem jest również indywidualnie dobrana domowa pielęgnacja dermokosmetykami.

Zabiegi

Poniżej prezentujemy listę zabiegów dedykowaną rozwiązaniu poszczególnych problemów związanych z odmładzanie skóry twarzy.

Przy każdym problemie znajduje się lista zabiegów. Po przeanalizowaniu Twojej skóry zarekomendujemy zabieg odpowiedni dla Twojej sytuacji. O wszystkich możliwych reakcjach skóry, zostaniesz poinformowana podczas konsultacji w gabinecie lub w trakcie umawiania wizyty drogą telefoniczną.

Tylko sprawdzone preparaty

W kosmetologii funkcjonalnej oraz mikroodżywianiu nie ma miejsca na przypadkowość. Z tego powodu w trakcie naszych zabiegów wykorzystujemy sprawdzone preparaty wyłącznie najwyższej klasy producentów.