Poprawimy wygląd Twojej skóry… bez skalpela

Odmładzanie skóry twarzy

Opis problemu

Pierwsze oznaki starzenia możesz zaobserwować na skórze około 25. roku życia. Uwidaczniają się wtedy zmarszczki mimiczne w postaci tzw. kurzych łapek wokół oczu czy zmarszczek na czole.

 

Pierwsza zmarszczka oznacza, iż około 10- 15 lat wcześniej, na poziomie komórkowym rozpoczęło się starzenie w Twoim organizmie. Wraz z upływem lat pojawiają się zmiany w naskórku i skórze właściwej, tkance tłuszczowej oraz kostnej.

 

Z tego powodu pojawia się utrata jędrności skóry na szyi, utrata owalu twarzy czy wiotka skóra wokół oczu. Proces starzenia, uwarunkowany jest czynnikami wewnątrzpochodnymi (predyspozycje genetyczne)jednak główny wpływ mają czynniki zewnątrzpochodnymi (tryb życia, niedobory komórkowe, nierównowaga organizmu, choroby, promieniowanie słoneczne, dieta, ruch)

Jak rozwiązać problem

Wachlarz zabiegów, pozwalających w skuteczny, niechirurgiczny sposób odmłodzić skórę jest bardzo szeroki. Kosmetologia pozwala na zauważalne zniwelowanie zmian powstałych podczas procesu starzenia skóry, jak i utrzymaniu jej w zadowalającej kondycji.

 

Jednak młody wygląd Twojej skóry w ogromnej mierze zależny jest od stanu Twojego organizmu. Niedobory komórkowe, stres oksydacyjny, zaburzenia profilu kwasów tłuszczowych, dysbioza jelitowa, insulinooporność, cukrzyca, kwasica metaboliczna utajona to między innymi te czynniki, które wpływają na przyspieszone starzenie się skóry.

 

Aby skutecznie zmierzyć się z tym tematem, w mojej praktyce zalecam racjonalne odżywianie, szytą na miarę suplementację, pielęgnację domową oraz zabiegi w gabinecie.

 

A jeśli w ostatnim czasie zauważyłaś znaczący postęp starzenia lub dotychczasowe zabiegi nie przynoszą oczekiwanego efektu, tym bardziej powinnaś skupić swoja uwagę na stanie zdrowia.

Przewaga nad innymi rozwiązaniami

Odmładzanie botoksem skutkuje „wyprasowaniem” pojedynczych zmarszczek, natomiast nie powoduje poprawy jakości całej skóry. Chirurgiczny lifting twarzy jest bolesny oraz powoduje, że przestajemy poznawać się w lustrze.

 

Tymczasem za młody wygląd skóry nie odpowiada jedynie ilość zmarszczek ale również odpowiednie nawilżenie, odżywienie, równomierny koloryt czy utrzymanie owalu twarzy.

 

Właściwie oraz indywidualnie dopasowana kuracja HEALTHY AGING, bazująca na skutecznej, uzupełniającej niedobory suplementacji, racjonalnej diecie, pielęgnacji domowej oraz gabinetowej, spowoduje iż skóra będzie wyglądała nie tylko młodziej ale będzie również pięknie nawilżona, rozświetlona oraz odżywiona a korzyści z kuracji będą długofalowe.

Kto zadba o Twoją skórę

„Za sprawą wielopłaszczyznowej, celowanej terapii, pomagam moim klientkom poczuć się pięknie i młodo ”

Alicja Leśniczak- ukończyła studia magisterskie z kosmetologii na wydziale farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalista mikroodżywiania oraz medycyny stylu życia, zwolenniczka kosmetologii interdyscyplinarnej. Terapie skóry prowadzi wielowymiarowo, poddając analizie funkcjonalnej stan skóry oraz organizmu, analizując wyniki badań oraz łącząc zabiegi gabinetowe z szytą na miarę pielęgnacją domową, racjonalnym odżywianiem, oraz celowaną suplementacją.

Warto wiedzieć

Jeśli chcesz wyglądać młodo a obawiasz się ingerujących w skórę zabiegów, trafiłaś idealnie. Nie wszystkie zabiegi powodują intensywną reakcję skóry a podstawą młodego wyglądu jest dobra kondycja oraz równowaga Twojego organizmu. Warto abyś wiedziała również, że nawet nieinwazyjne ale regularne zabiegi pozwolą dłużej cieszyć się młodą skórą a skrojona na miarę domowa pielęgnacja podtrzyma zadowalające Cię efekty.

Zabiegi

Poniżej prezentujemy listę zabiegów dedykowaną rozwiązaniu poszczególnych problemów związanych z odmładzanie skóry twarzy.

Przy każdym problemie znajduje się lista zabiegów. Po konsultacji, ankiecie funkcjonalnej skóry i organizmu, zarekomendujemy zabieg odpowiedni dla Twojej sytuacji. O wszystkich możliwych reakcjach skóry, zostaniesz poinformowana podczas konsultacji w gabinecie lub w trakcie umawiania wizyty drogą telefoniczną.

Tylko sprawdzone preparaty

W kosmetologii funkcjonalnej oraz mikroodżywianiu nie ma miejsca na przypadkowość. Z tego powodu w trakcie naszych zabiegów wykorzystujemy sprawdzone preparaty wyłącznie najwyższej klasy producentów.