Poprawimy wygląd Twojej skóry… bez skalpela

Przebarwienia

Opis problemu

Przebarwienia pojawiają się w momencie nadprodukcji melaniny przez komórki barwnikowe (melanocyty) lub poprzez nadmierne nagromadzenie melanocytów. Ich powstawaniu najczęściej towarzysz ekspozycja skóry na słońce.

 

Istnieją czynniki takie jak leki, hormony, niedobory komórkowe, podrażnienia i urazy skóry, które mogą spowodować pojawienie się przebarwień.

 

Najczęściej powstają na twarzy, szyi, dekolcie, plecach, ramionach, przedramionach i dłoniach. Aczkolwiek przyczyny, za sprawą których w danej części ciała pojawiły się przebarwienia, są bardzo różne.

Jak rozwiązać problem

Rodzaj zabiegu, dobierany jest zależnie od pochodzenia oraz głębokości i wielkości przebarwień. Przebarwienia nie powinny być natychmiastowym skutkiem ekspozycji słonecznej. Pojawiają się w sytuacji kiedy mechanizmy obronne skóry czyli organizmu zawodzą.

 

Dlatego też, nieodłącznym elementem skutecznej terapii przebarwień, powinna być celowana suplementacja, uzupełniająca niedobory.

 

Zabiegi gabinetowe, dzięki którym zostaną usunięte lub w znacznym stopniu zmniejszone przebarwienia to Cosmelan oraz różnego rodzaju kompleksy peelingów medycznych. Dodatkowym elementem jest również indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa wraz z celowaną suplementacją.

Przewaga nad innymi rozwiązaniami

Preparaty oraz maseczki do użytku domowego, mogą stanowić uzupełnienie serii zabiegów, natomiast nie są w stanie samodzielnie zmniejszyć przebarwienia. Mikrodermabrazja oraz peelingi kosmetyczne są niestety niewystarczająco skuteczne.

 

Nieumiejętny dobór metody, może spowodować brak efektów terapii. Celowana, indywidualnie dobrana suplementacja, skutecznie uzupełni niedobory, dzięki czemu organizm będzie sprawniej funkcjonował, proces melanogenezy będzie niezaburzony a systemy obronne (przeciwwolnorodnikowe) będą wzmocnione.

 

Tylko całościowa terapia przebarwień łącząca zabiegi w gabinecie (peelingi medyczne), indywidualną pielęgnację domową oraz suplementację, są w stanie zwalczyć problem.

Kto zadba o Twoją skórę

„Podczas pierwszej wizyty szczegółowo omawiam rodzaj i pochodzenie przebarwień, tak aby zabiegi przyniosły jak najlepszy efekt. Dzięki analizom funkcjonalnym organizmu i skóry, określam słabe tereny nad którymi należy popracować, przywrócić do równowagi”

Alicja Leśniczak- ukończyła studia magisterskie z kosmetologii na wydziale farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalista mikroodżywiania oraz medycyny stylu życia, zwolenniczka kosmetologii interdyscyplinarnej. Terapie skóry prowadzi wielowymiarowo, poddając analizie funkcjonalnej stan skóry oraz organizmu, analizując wyniki badań oraz łącząc zabiegi gabinetowe z szytą na miarę pielęgnacją domową, racjonalnym odżywianiem, oraz celowaną suplementacją.

Warto wiedzieć

Przebarwienia skórne nie dotykają każdej osoby. A wystawienie się na promienie słońca nie u wszystkich wiąże się z powstaniem plam. Dużą rolę w tym procesie odgrywa odpowiednia ilość między innymi miedzi, żelaza, cynku.

Nie mniej ważne są antyoksydanty, jaki naturalne enzymatyczne mechanizmy antyoksydacyjne, które podczas ekspozycji słonecznej zwalczają wolne rodniki.

Jeśli w organizmie pojawiają się niedobory oligoelementów ale również stres oksydacyjny, skóra nie jest w stanie sprawnie pracować oraz obronić się przed nadmierną ilością wolnych rodników- powstają przebarwienia. W takiej sytuacji możesz mieć wrażenie, że stosowane filtry przeciwsłoneczne nie działają.

Zabiegi

Poniżej prezentujemy listę zabiegów dedykowaną rozwiązaniu poszczególnych problemów związanych z przebarwieniami skóry.

Przy każdym problemie znajduje się lista zabiegów. Po konsultacji, ankiecie funkcjonalnej skóry i organizmu, zarekomendujemy zabieg odpowiedni dla Twojej sytuacji. O wszystkich możliwych reakcjach skóry, zostaniesz poinformowana podczas konsultacji w gabinecie lub w trakcie umawiania wizyty drogą telefoniczną.

Przebarwienia na dekolcie
Przebarwienia na dłoniach
Przebarwienia na przedramionach
Przebarwienia na szyi

Tylko sprawdzone preparaty

W kosmetologii funkcjonalnej oraz mikroodżywianiu nie ma miejsca na przypadkowość. Z tego powodu w trakcie naszych zabiegów wykorzystujemy sprawdzone preparaty wyłącznie najwyższej klasy producentów.