Poprawimy wygląd Twojej skóry… bez skalpela

Trądzik różowaty, rumień, naczynka

Opis problemu

Lekko zaczerwienione policzki w wieku młodzieńczym, często traktowane są jako oznaka zdrowej, rumianej skóry. Natomiast jeśli wraz z wiekiem coraz częściej zauważasz zaczerwienienie twarzy (policzki, nos, czoło) oraz drobne naczynka, są to pierwsze symptomy rumienia. Bez odpowiedniej pielęgnacji i terapii, rumień prowadzi do trądziku różowatego którego zaawansowana faza to postać grudkowo-krostkowa.

Jak rozwiązać problem

Najistotniejszym aspektem jest szybka reakcja oraz niedopuszczenie do przekształcenia się rumienia w trądzik różowaty grudkowo- krostkowy. Jednym z istotnych aspektów jest odpowiednia pielęgnacja gabinetowa oraz domowa.

Ale co niezwykle ważne, poprzez racjonalną dietę, suplementację i leczenie należy wykluczyć czynniki przyczyniające się do powstania rumienia, trądziku różowatego, takich jak zaburzenia na poziomie żołądka, jelit, insulinooporność, choroby autoimmunologiczne czy stres oksydacyjny.

Przewaga nad innymi rozwiązaniami

Odpowiednie zabiegi w gabinecie wpływają na zewnętrzne warstwy skóry, są w stanie wzmocnić często osłabioną barierę hydrolipidową, zmniejszyć uwrażliwienie skóry, a wraz z odpowiednią terapią stanowić mocny duet. Jednak w pojedynkę, same zabiegi nie przyniosą długotrwałego efektu.

 

Natomiast kilkumiesięczne leczenie antybiotykami doustnymi, negatywnie wpływa na stan flory jelitowej co w dalszej perspektywie może zaostrzyć problem lub wywołać kolejny.

 

Dlatego też, kompleksowa terapia, bazująca na diagnostyce laboratoryjnej, specjalistycznych ankietach funkcjonalnych, odpowiedniej diecie, suplementacji oraz pielęgnacji domowej i gabinetowej, zwalczająca przyczyny a nie objawy schorzenia, są w stanie skutecznie zwalczyć rumień oraz trądzik różowaty.

Kto zadba o Twoją skórę

Zdaję sobie sprawę, jak dokuczliwe bywają zmiany związane z trądzikiem różowatym, dlatego moje terapie dobieram indywidualnie, tak aby jak najszybciej poprawić stan skóry, a przez to samoocenę oraz samopoczucie klienta.

Alicja Leśniczak- ukończyła studia magisterskie z kosmetologii na wydziale farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalista mikroodżywiania oraz medycyny stylu życia, zwolenniczka kosmetologii interdyscyplinarnej. Terapie skóry prowadzi wielowymiarowo, poddając analizie funkcjonalnej stan skóry oraz organizmu, analizując wyniki badań oraz łącząc zabiegi gabinetowe z szytą na miarę pielęgnacją domową, racjonalnym odżywianiem, oraz celowaną suplementacją.

Warto wiedzieć

Trądzik różowaty nie jest schorzeniem tyczącym się jedynie skóry. Gdyby tak było, leczenie zewnętrzne przynosiło by długotrwałe i zadowalające efekty. U większości pacjentów dotkniętych tym schorzeniem, wykazuje się przerost Helicobacter pylorii, często towarzyszące problemy na poziomie jelit a także stan zapalny niskiego stopnia.

Zabiegi

Poniżej prezentujemy listę zabiegów dedykowaną rozwiązaniu poszczególnych problemów związanych z trądzikiem różowatym oraz rumieniem.

Przy każdym problemie znajduje się lista zabiegów. Po przeanalizowaniu Twojej skóry zarekomendujemy zabieg odpowiedni dla Twojej sytuacji. O wszystkich możliwych reakcjach skóry, zostaniesz poinformowana podczas konsultacji w gabinecie lub w trakcie umawiania wizyty drogą telefoniczną.

Tylko sprawdzone preparaty

W kosmetologii funkcjonalnej oraz mikroodżywianiu nie ma miejsca na przypadkowość. Z tego powodu w trakcie naszych zabiegów wykorzystujemy sprawdzone preparaty wyłącznie najwyższej klasy producentów.